Jak pracuji

Milí potenciální klienti,
pokud zvažujete naši vzájemnou spolupráci, ráda bych vám v kostce představila způsob, jakým pracuji, abychom předešli případným nedorozuměním.

1
konzultace
seznámení, zaměření, podrobný rozhovor o vašich přáních

Naše první setkání bude velmi důležité pro budoucí úspěšnou spolupráci. Budu velmi ráda, když si na ně vyhradíte dostatek času, abychom nikam nespěchali a vše důkladně probrali. Bylo by dobré, kdyby na schůzce byli všichni, koho se bude změna interiéru týkat – manželé a manželky, děti, budeme-li dělat dětský pokoj, už od předškolního věku bych ráda slyšela jejich přání a představy, které pak samozřejmě spolu s rodiči korigujeme. Budou mne zajímat nejen vaše představy o změnách, potřeby a přání, ale budu se vyptávat i na fungování domácnosti, trávení volného času atd. Ráda bych, aby vás provedené změny ve vašem domově těšily a byly přínosné jak funkcí, tak estetikou. Bylo by dobré, abyste měli alespoň rámcovou představu, kolik chcete do úpravy interiéru investovat – to pak bude rozhodovat o zvolených materiálech i dodavatelích, které oslovím.

Prostor, kterého se bude týkat naše setkání si zaměřím a nafotím. Pokud se bude jednat o novostavbu v jakékoliv fázi, ocením veškeré materiály, které mi budete moci poskytnout.

Po předchozích zkušenostech jsem se rozhodla toto naše setkání zpoplatnit. Vystavím vám fakturu na 1.500,-, která bude splatná před naším setkáním.

2
Cenová nabídka
a dohoda o spolupráci

Na základě sesbíraných informací vám sestavím cenovou nabídku, kde shrnu vaše přání a požadavky, které ze setkání vyplynuly. Cenová nabídka je rozdělena do jednotlivých položek – kocept, úprava dispozice, návrh nábytku, 3D vizualizace atd. Pokud vám bude nabídka vyhovovat, pošlu vám dohodu o vzájemné spolupráci a poprosím o zálohu 50% z ceny návrhu.

3
Návrh
koncept, dispozice, vizualizace

Pro úspěšný projekt a spokojenost vaši i mou je podstatná vzájemná komunikace a spolupráce. Bez vaší zpětné vazby a aktivní účasti se neobejdu. Tady někde začíná ten zásadní rozdíl mezi osobním projektem a tím katalogovým.

Začínáme konceptem celého projektu - základní myšlenka, styl, barevnost – to, co udrží vše pohromadě. Podstatná je také dobře zvolená dispozice, která vám bude vyhovovat. Jsou projekty, kde je variant více, pak vám je představím a vyberu tu, za mne nejlepší z pohledu designu, ergonomie i požadavků, které jste mi sdělili. Někdy je řešení jen jedno a pak z něj vytáhneme maximum.

Pro zvolenou variantu připravím vizualizaci.

4
Setkání
nad návrhem

Na dalším osobním setkání vám odprezentuji svůj návrh – představím koncept, vysvětlím důvody zvolené dispozice, probereme navrhované řešení atypovým nábytkem nebo vám představím vytipované prvky od prodejců. Zatím se budeme bavit jen rámcově, podstatné bude, zda vám bude vyhovovat zvolený koncept a dispozice. Pokud ano, přesuneme se do další fáze a to debaty nad detaily – konkrétní řešení nábytku, barevnost, materiál atd. Budeme se bavit o dodavatelích – nabídnu vám své spolupracovníky nebo budeme pracovat s vámi vybranými. Zde se i budeme bavit, zda využijete mých služeb i během realizace projektu, nebo budete chtít jen připravit návrh, který si budete realizovat sami.

Pokud vám návrh vyhovovat nebude, poprosím vás o konkrétní připomínky, věcné důvody, abychom našli jiné a pro vás vyhovující řešení.

5
Rozpracování projektu
nábytek, materiály, výběr konkrétního zařízení

Projekt postupně rozpracovávám a upřesňuji detaily. Pošlu vám rozkreslený nábytek, poprosím o zpětnou vazbu, zda vám rozvržení (např. šatní skříně) vyhovuje.

Postupně vám vytipuji ostatní zařízení – např. pohovku, obklady do koupelny atd. Bude na vás, zda budeme vybírat společně, nebo vám výrobky vytipuji a vy si je pak půjdete prohlédnout sami. Setkání s dodavateli, doprovod při výběru zařízení mám zpoplatněný hodinovou sazbou.

6
Realizace
koordinace řemeslníků a dodavatelů

Má přítomnost při realizaci vám má v prvé řadě usnadnit život – já budu ten, kdo bude hlídat řemeslníky, návaznost prací a termínů, za mnou půjdou upřesňující dotazy, telefonáty od dodavatelů. Ideální je mít projekt připraven před spuštěním realizace, ale jsou samozřejmě situace, kdy detaily řešíme v průběhu. Dle rozsahu projektu řešíme stavební úpravy, nové podlahy, výmalbu, následně montáž nábytku a končíme zastínění, světly a dekorováním interiéru.

V závěru vás pak požádám o možnost nafotit si výsledek – je to má reference pro budoucí klienty, portfolio mé práce.

Každý projekt i každý klient je jedinečný, každá spolupráce neopakovatelná. Nabízím vám své zkušenosti, kreativitu, schopnost koordinace, improvizace i komunikace. Věřím, že najdeme společnou řeč i cestu k vašemu novému domovu.

JanaB.

V každém projektu chci dostát svému přesvědčení, že dobrý interiér odráží ducha svého majitele, odpovídá jeho životnímu stylu, naturelu i životní situaci, je důkazem dobré spolupráce klienta a designéra, vznikal s nadšením a radostí na obou stranách – to platí v soukromých i komerčních interiérech. Dělá mi radost propojit interiéry s uměním. Mám ráda výzvy a netradiční řešení.

Jana Boháčková

Když se nám podařilo koupit rozbořený prvorepublikový byt, věděla jsem, že se bez bytového designéra neobejdu. Janu Boháčkovou jsem znala již delší dobu a zpovzdálí jsem pozorovala její práci, která se mi moc líbila. Proto jsem ani na vteřinu neváhala a poprosila ji, zda se ujme i našeho bytu. Dodnes jsem za tuto volbu vděčná. Jana je neuvěřitelně pracovitá, schopná a obětavá. Naslouchala jak mně a mým potřebám (včetně těm finančním), tak zároveň plně respektovala prostory bytu ve starém domě. Také všichni řemeslníci a firmy, které jsme pověřili prací, byli velmi příjemní a hlavně odvedli kvalitní práci. Společně se podařilo vytvořit moderní osobitý interiér, který udivuje všechny návštěvníky. Především ale Jana vytvořila místo, kde se každý den krásně a pohodlně žije, kam se všichni těšíme. Místo kde jsme já a má rodina šťastní. Náš domov.

Spolupráce s paní architektkou byla výborná, měla s námi neuvěřitelnou trpělivost. Osobně s námi vybírala vše u dodavatelů, vždy se maximálně snažila splnit naše požadavky na funkčnost, ale přitom zachovat čistotu vzhledu. S výsledkem jsme velmi spokojeni.

S Janou Boháčkovou jsme realizovali kompletní návrhy nových kanceláří včetně vybavení na míru. Cílem bylo, aby se zaměstnanci cítili komfortně a kanceláře byly pro návštěvy atraktivní.
Jana navrhla takové designerské prvky, které se nám ihned zalíbily a pustili jsme se do realizace, kterou Jana zařídila na klíč. Jsme velmi spokojení s výsledkem a rozhodně JANINO doporučujeme.

Milá Janino, jsme rádi, že jsme se rozhodli, aby jsi nám navrhla interiér našeho domečku, který je díky tobě opravdu krásným domovem. Už po první schůzce jsme věděli, že to bylo správné rozhodnutí a teď zpětně víme, že to bylo jediné správné rozhodnutí. Bez tebe by to prostě nešlo. Najednou jsme věděli, kam vyvést elektřinu, vodu i plyn a hned vzápětí, jak bude vypadat naše kuchyň a další místnosti. Ocenili jsme především to, že všechno proběhlo formou domluvy a vždy jsi respektovala naše přání nebo představu. Děkujeme ti za trpělivost a za krásný výsledek tvé práce - druhý dům stavět už nemusíme, s tebou se zadařil hned ten první.

S rekonstrukcí mého bytu mi paní Jana velice pomohla. Pozorně vyslechla mé představy, navrhla možnosti, vždy měla několik variant, rozebrala možná rizika mých představ provedení. Velkým plusem bylo, že spolupracuje s kvalitními dodavateli jak materiálů, tak prací. Neustále sleduje novinky na trhu. A největší její pozitivum je, že je velice milá a moc dobře se s ní pracuje.

Děkujeme paní Boháčkové za vstřícný, profesionální přístup a vytvoření návrhu na zařízení novostavby v minimalistickém designu. Vystihla náš životní styl a vytvořila harmonické a krásné bydlení. Poradila si i s malými prostory a celý interiér byl navržen útulně, nadčasově a především účelně. Při výběru materiálů, vybavení a doplňků byl respektován náš rodinný rozpočet a realizace proběhla pod jejím pečlivým dohledem. Služeb paní Boháčkové jsme využili již podruhé a vřele doporučujeme dalším klientům. Přejeme ji spoustu dalších krásných a úspěšných zakázek.