Rodinný byt pro 4

JanaB

Rodinný byt pro 4

2021 HALAJídelnaKuchyňOBÝVACÍ POKOJ Byt

V menším rekonstruovaném panelovém domě žije rodina s dvěma dětmi. I když i byt prošel rekonstrukcí jádra, zbytek bytu bylo třeba uzpůsobit konkrétním potřebám nových obyvatel.

Úpravou prošla celé vstupní hala se spoustou dveří, mezi které jsme potřebovali zakomponovat alespoň nějaké úložné prostory. Díky podsvícení jsme si dovolili zastavět celý prostor pod stropem. Skříňky nabízí mnoho prostoru, jsou po celém obvodu a i tak hala nepůsobí stísněně.

Původní průchod přímo do kuchyně se začlenil do koupelny, a tak vznikl spojený prostor obývacího pokoje, jídelny a kuchyně. Po konzultaci s klienty zůstaly dveře mezi kuchyní a obývacím pokoje zachovány, aby bylo zajištěno soukromí v obou prostorech a zmírnily se zvuky z kuchyně.

V obývacím pokoji bylo mnoho specifických požadavků – pohovka, knihovna, prostor pro TV, která ale bude schovaná a nebude dominantou prostoru, klavír i jídelní stůl, u kterého bude zároveň skryté pracovní místo. Vznikla tak ne úplně obvyklá dispozice. Celou zeď nám zabírá velká stěna s úložným prostorem, na kterou navazuje pohovka s čtecím koutkem, která je zároveň zasazená do otevřené knihovny. Televize bude v budoucnu na výklopném rameni skrytá ve skříních u pohovky.

Díky zrušenému průchodu mohla kuchyňská linka zabrat celý prostor, opět jsme ho využili až do stropu. Své místo zde našla i pračka se sušičkou. Velká pracovní plocha sahající až k oknu je velkým přínosem celé dispozice. Jemnou barevnost skříněk v kombinaci s dřevodekorem akcentuje barevné sklo.

Celý byt nám propojuje shodný materiál nábytku i akcentující barvy. Krásné detaily pak podpořilo zastínění – v kuchyni plisé rolety, v obývacím pokoji závěsy a záclony.

Krásná spolupráce na celém projektu díky panu truhláři Pavlu Zouharovi, pohovce od QL interier a zastínění od Jitky Křížové a Honzy Vodičky.
Vážím si další krásné příležitosti – díky klientům. A za nafocení opět skvělé Báře Grünwaldové.

Na projektu se podíleli:
  • Pavel Zouhar - truhlář, realizace veškerého nábytku
  • Křížová & Vodička - zastínění
  • QL interier - Ing. Štěpánek - pohovka f. Polstrin
Originály, autorská díla a výjimečné solitéry:
  • Zuzana Straková - keramika
  • Catness design - pletené doplňky
  • My Little Art - drobné kovové dekorace
  • Bára Grünwaldová - fotografie interiéru a polštáře