Velké změny v rodinném domě

JanaB

Velké změny v rodinném domě

2021 KuchyňLOŽNICESTUDENTSKÝ POKOJspojený obytný prostor Dům

Oslovila mne šestičlenná rodina, abych upravila patro rodinného domu s nevyhovující dispozicí. Dvě děti jsou již dospělé a rádi by měli více soukromí, maminka potřebuje klidné místo po náročné práci na směny. Stávající dispozice je plná malých různě průchozích místností, úzká kuchyň a ještě menší jídelna, kam se ani všichni nevejdou k jednomu stolu.
Pro radikální změnu dispozice jsem si je musela získat, z původní kuchyně je studentský pokoj, z původního obývacího pokoje kuchyně. Ale každý je ve svém pokoji dle vlastních představ a požadavků, rodiče získali ložnici.

Rodina má nový spojený obytný prostor s prostornou kuchyňskou linkou, plnohodnotným jídelním stolem a obývací částí se stávající pohovkou a úložným prostorem kolem televize.

Díky posunu příčky jsme lehce zmenšili původní studentský pokoj starších dětí a vytvořili ložnici rodičů. Je v ní prostor i pro pracovní místo pro tatínka a skříně. Původní postel jsme pouze natřeli.

Nový pokoj z původní jídelny dostala i nejstarší dcera – zazděním dveří do původní kuchyně i ložnice získala malý kousek soukromí s velkou postelí, vlastní šatní skříní i studijním místem.

Další studentský pokoj pro syna majitelů jsme získali z původní kuchyně  probouráním dveří na schodiště. Zde byl požadavek především na velkou pohodlnou postel a prostorné studijní místo.

Jediný pokoj, který zůstal netknutý a prošel jen kosmetickými úpravami byl pokoj pro mladší děti. Nezasahovali jsme ani do koupelny, která je pár let po rekonstrukci.

Parádní tým spolupracovníků opět ve složení Stavby Tinka, podlahář Ondra Kopeček, truhlář Michal Wagner a zastínění díky Jitce Křížové a Honzovi Vodičkovi. Vše krásně doplnila svými obrazy Anička Procházka Naništová.
Klientům děkuji za velkou odvahu! Za fotografie patří díky Báře Grünwaldové.

Na projektu se podíleli:
  • Stavby Tinka - stavební úpravy
  • Křížová & Vodička - zastínění
  • Truhlářství Wagner - nábytek
  • Kaplan nábytek - jídelní stůl a židle
Originály, autorská díla a výjimečné solitéry:
  • AttA art studio - Anna Procházka Naništová - obrazy
  • Zuzana Straková - keramika
  • Catness design - pletené doplňky
  • Bára Grünwaldová - fotografie interiéru a polštáře