Studentský pokoj pro teenagera

JanaB

Studentský pokoj pro teenagera

2017 STUDENTSKÝ POKOJ Dům

Oslovila mne maminka mladého studenta – díky úpravám v rodinném domě se naskytla možnost zařídit nový pokoj a stávající nechat mladšímu bratrovi. Do nového se mělo spolu se studentem přesunout křeslo, psací stůl, gramofon a klec s andulkami. Starý psací stůl a jeho členění se staly inspirací pro zbytek nábytku. V prostorném a světlém pokoji se nabízelo několik dispozičních variant. Řešila jsem hlavně umístění postele vzhledem ke dveřím, aby byla zachovaná určitá dávka soukromí. Dalšími požadavky byla šatní skříň, částečně otevřená knihovna, prostor pro relaxaci se stávajícím křeslem. Dále bylo třeba najít místo pro gramofon a klec s andulkami.

Co se materiálů týká je v pokoji zrenovovaná původní parketová podlaha. Stávající psací stůl je kombinací dokonce dvou dřev, proto jsem s dalším dřevodekorem chtěla pracovat jen minimálně. Nový nábytek na míru je proto kombinací neutrální barvy na dvířkách vložených v dřevěných korpusech.

Pro relaxační křeslo jsem v nábytkové sestavě vytvořila niku, jejíž záda tvoří velká korková nástěnka. Po ruce je gramofon i knihy.

Za postelí jsem umístila velkou tapetu na míru s motivem mapy Evropy.

Na podlaze jsou dva kusové koberce taktéž tvarově i rozměrově na míru.

Na projektu se podíleli:
  • truhlářství Mareš - nábytek
  • Art Reklama - tapeta na míru
  • Ondra Slouka - výmalba, tapetování
  • Vopi - koberce na míru