Spojený obytný prostor v 3+KK v Brně

admin

Spojený obytný prostor v 3+KK v Brně

2012 JídelnaKuchyňOBÝVACÍ POKOJspojený obytný prostor Byt

Kuchyň s jídelním koutem vznikla úpravou dispozice bytu jako součást spojeného obytného prostoru. Představa paní domu byla zcela jasná – bílá kuchyň, neutrální barevnost, „rodinný“ jídelní kout. Kuchyň je jednoduchá i svým tvarem a dispozicí do „L“ s ostrůvkem. Sestava vysokých skříní je zapuštěna do niky, abychom celou dispozici odlehčili. Nika v rohu pokračuje prostorem pro drobné spotřebiče. Tmavě šedá výmalba i podlakované sklo podtrhují jednoduchost skříněk. Kuchyň doplňují tvarově výraznější svítidla. Kontrastem k neutrální kuchyni je jídelní sestava od firmy TON v bíle mořeném buku. Tento neutrální základ nabízí mnoho možností pro barevné doplnění textilem a dekoracemi.

Kuchyň s jídelním koutem vznikla úpravou dispozice bytu jako součást spojeného obytného prostoru. Představa paní domu byla zcela jasná – bílá kuchyň, neutrální barevnost, „rodinný“ jídelní kout. Kuchyň je jednoduchá i svým tvarem a dispozicí do „L“ s ostrůvkem. Sestava vysokých skříní je zapuštěna do niky, abychom celou dispozici odlehčili.  Nika v rohu pokračuje prostorem pro drobné spotřebiče. Tmavě šedá výmalba i podlakované sklo podtrhují jednoduchost skříněk. Kuchyň doplňují tvarově výraznější svítidla. Kontrastem k neutrální kuchyni je jídelní sestava od firmy TON v bíle mořeném buku. Tento neutrální základ nabízí mnoho možností pro barevné doplnění textilem a dekoracemi.

Neutrální barevnost nábytku jsme udrželi i v obývací části. Úložný nábytek se nám podařilo udržet na minimu. Prostoru dominuje velká pohovka na míru s  barevným čalouněním a křeslo pro paní domu. Pro ni jsem připravila i pracovní místo, protože částečně pracuje z domova. Stěnu za televizí doplnila výrazná španělská tapeta z portfolia f. Entrada.

Na projektu se podíleli:
  • Kuchyně Sýkora
  • TON
  • čalounictví Andrysík
  • Entrada-tapeta a doplňky
  • truhlářství Janík