Spojený obytný prostor s retro nádechem

JanaB

Spojený obytný prostor s retro nádechem

2020 JídelnaKuchyňOBÝVACÍ POKOJspojený obytný prostor Byt

Ve starém činžovním domě, v přízemním tmavším bytě s výhledem do zahrady mne čekal úkol navrhnout spojený obytný prostor pro krásnou a trochu opatrnou dámu. Opatrnou ve výběru nábytku, v barvách i celkové změně. O to víc si vážím její odvahy mi svůj domov svěřit.

Dispozice se sama nabízela – obývací část při vstupu a ve výklenku kuchyňská linka. Hlavní požadavek byl na pohodlné křeslo a pohovku, něco málo úložného nábytku, moderně vybavenou a vyhovující kuchyň, ovšem s respektem k vysokým stropům a původním dveřím, které se nám podařilo repasovat.
Kuchyňská linka ve tvaru „L“ je prostorná, jednoduchá, vysoké skříně jsme navíc skryly za rohem výklenku, takže celý prostor neruší a nezatěžují. Využila jsem i příčku na druhé straně – obestavěla jsem ji knihovnou, přidala světlo a ve středu prostoru vzniklo příjemné místo pro malý jídelní stůl.
Nábytek v obývací části koresponduje s kuchyní, využila jsem i původní malý výklenek. Pohovku i křeslo jsme koupily v Ikea a jsem moc ráda, že klientka byla odvážná a křeslo je žluté. Velkou radost mi udělala, když souhlasila s použitím dekorativních válečků na hlavní stěnu.
Stavební úpravy provedla firma Stavby Tinka, nábytek vyrobil Michal Wagner, světla dodal RENDL Lighting, o podlahu se postaral Ondra Kopeček a repas dveří a výmalbu má na svědomí tým Ondry Slouky. Za krásnou třešničku v podobě válečku moc děkuji Lence Pilařové. Fotografie celého interiéru pořídila Bára Grünwaldová.

Na projektu se podíleli:
  • Stavby Tinka - stavební úpravy
  • Ondra Kopeček - podlaha
  • Ondra Slouka - výmalba, repas dveří
  • Michal Wagner - nábytek
  • Lenka Pilařová-Válečci - dekorativní váleček
Originály, autorská díla a výjimečné solitéry:
  • Lenka Pilařová - Válečci