Rodinný byt 4+kk – spojený obytný prostor

JanaB

Rodinný byt 4+kk – spojený obytný prostor

2018 spojený obytný prostor Byt

Navrhnout interiér v developerském projektu, kde už je spousta karet rozdaných, je vždy výzva! Velmi mě potěšilo, že mne po pár letech opět oslovili klienti, když zařizovali nové bydlení. Některé části bytu či komponenty byly dané – např. koupelna, kterou jsem vůbec neřešila. Podlaha už také byla hotová, čili jsem ji zahrnula do konceptu materiálů. Ale spoustu věcí jsme zachytili včas, např. úpravu elektroinstalací, oken, podhledy a další.

Velkou radost mám z hlavního obytného prostoru, kde jsme skloubili kuchyň, jídelnu i obytný relaxační prostor. Kuchyňská linka rozhodně neměla dominovat prostoru, proto jsme zvolili neutrální světlé barvy. Pozornost jsme věnovali ostrůvku, který dostal i výrazný prvek v podobě vysokého parapetu. Výrazný parapet nám propojil kuchyň a jídelní část, nabídl velkorysý odkládací prostor a pomohl skrýt nevzhledné technické záležitosti. Na ostrůvek navazuje jídelna – velký stůl na míru s kovovým podnožím a mix židlí firmy TON v potahových látkách, které korespondují s potahem pohovky, doplněné o jiné barevné akcenty. O nábytek do celého prostoru se postaral tým Bednář Interiér – opět skvělá spolupráce od přípravy po montáž!

Pohovka měla být velká, pohodlná, přitom elegantní. Volba padla na pohovku Kerry české firmy POLSTRIN. Prostor, který jsme věnovali pohovce jsme s klidným srdce ubrali na úložném nábytku – vznikla nízká sestava, která volně přešla ve vysokou sestavu patřící ke kuchyňské lince. Předěl nám vytvořila výrazná přírodní tapeta, kterou nám dodal DiamondDesign  – kusy mořené a lakované dýhy jsou výrazné a určitě ne pro každého.

S firmou DiamondDesign jsme řešili i zastínění v interiéru, které by doladilo prostor, ale přitom neubralo na kráse velkolepému výhledu z terasy bytu. Volba padla na jemné dekorativní závěsy ke vstupu na terasu a jemnou hladkou roletu na okno u kuchyňského ostrůvku.

Za nafocení děkuji Báře Grünwaldové (BG Photography).

Na projektu se podíleli:
  • Bednář Interiér - nábytek
  • Diamond Design - zastínění a tapeta
  • QL interier - pohovka
  • TON - židle a křesílka
Děkujeme paní Boháčkové za vstřícný, profesionální přístup a vytvoření návrhu na zařízení novostavby v minimalistickém designu. Vystihla náš životní styl a vytvořila harmonické a krásné bydlení. Poradila si i s malými prostory a celý interiér byl navržen útulně, nadčasově a především účelně. Při výběru materiálů, vybavení a doplňků byl respektován náš rodinný rozpočet a realizace proběhla pod jejím pečlivým dohledem. Služeb paní Boháčkové jsme využili již podruhé a vřele doporučujeme dalším klientům. Přejeme ji spoustu dalších krásných a úspěšných zakázek.