Rekonstrukce bytu 3+1

JanaB

Rekonstrukce bytu 3+1

2018 CHODBAJídelnaKOUPELNAKuchyňOBÝVACÍ POKOJ Byt

Příprava na rekonstrukci bytu 3+1 v panelovém domě bývá dlouhá a pečlivá, protože dispozičních variant bývá více, ale většinou jen jedna projde jak u klientů, tak u designéra. Tradičně se bojuje s místem i limity stavebních konstrukcí.

V případě mladé rodiny se dvěma dětmi jsem úpravou dispozice vytvořila nové jádro s koupelnou a toaletou, připravila prostor pro kuchyňskou linku  a navazující obývací pokoj.

Kuchyň bude ve tvaru „U“ – využijeme i prostor pod oknem. Součástí kuchyně bude i nika, do které uklidíme pračku a sušičku. Jídelní stůl jsem přesunula do obývacího pokoje, který se tak stává multifunkčním rodinným prostorem. Před úložným nábytkem jsme dali přednost velké pohovce s relaxačním lůžkem velikosti standardního lůžka. V pokoji bude jen nízká skříňka pod televizí a u vstupu „sekretář“, který skryje notebooky, tiskárnu a domácí agendu.

V zádveří jsme vybourali malou nefunkční komoru a prostor otevřeli. Je zde místo pro vestavnou skříň a šatní stěnu.

Celý byt propojíme stejnou podlahovou krytinou, světlým nábytkem a detaily na nábytku z černého kovu.

V koupelně si klienti přáli zachovat vanu. Vzhledem k prostoru jsme zvolili asymetrickou subtilnější vanu a oblé umyvadlo s odkládacím prostorem. Prostor nám rozšíří velké zrcadlo.