Průvodce bytového designéra – kniha

JanaB

Průvodce bytového designéra – kniha

2013 Dětský pokojHALAHostinský pokojJídelnaKOUPELNAKuchyňLOŽNICEOBÝVACÍ POKOJPRACOVNASTUDENTSKÝ POKOJspojený obytný prostor veřejný prostor

V říjnu 2013 vyšla kniha „PRŮVODCE BYTOVÉHO DESIGNERA“, kterou jsme napsali s kolegy Leonou Fouskovou, Zuzanou Staňkovou a Tomášem Havránkem.

Kniha vyšla v nakladatelství Albatros Media v edici Edika. Partnerem knížky je firma TON a IDK. Knihu jsme se vší slávou pokřtili 3.10. v brněnské kavárně Avia. Kmotrem knížky byl designér René Šulc. Za krásný večer děkuji kolegům, kmotrovi, redaktorce Evě, sazeči panu Kaláčkovi, DJce MalééDaně, moderátorovi Markovi, rodině i všem přátelům a známým … atmosféra byla báječná!

Kniha Průvodce bytového designéra je určena nejen budoucím interiérovým návrhářům, ale všem, kteří mají chuť podívat se pod pokličku profesionálům a využít získané informace při zařizování svého bytu či domu. Čtveřici autorů knihy Průvodce bytového designéra spojuje jejich profese, ale i společné lektorování kurzů bytového designu. Stejně jako svým studentům nabízejí i vám vlastní pohledy na navrhování interiérů – chtějí vám být nejen zkušeným průvodcem a rádcem, ale kladou si vyšší cíl: inspirovat a motivovat každého tvůrce interiéru vidět věci jinak, originálně, po svém.

V první části knihy autoři seznamují čtenáře s obecnými znalostmi, které by si měl každý designér osvojit, ve druhé části pak ukazují, jak aplikovat tyto principy při návrhu jednotlivých místností v bytě. Provedou vás cestou od hledání konceptu a inspirace, přes znalosti materiálů, technického kreslení, skicování, plánování prostoru a konstrukce nábytku, naučí vás pracovat s barvami, textilem a dekoracemi v interiéru, poskytnou vám rady pro počítačové projektování a výběr vhodného software pro zpracování dokonalé vizualizace. Závěr první části je věnován budoucím bytovým designérům, kteří dostanou řadu doporučení, jak úspěšně nastartovat svoji novou kariéru.

Druhá část knihy velmi podrobně provází každou místností v bytě. Autoři upozorňují nejen na běžné situace a zásady, ale nabízejí i řešení mnohých úskalí při navrhování interiéru. Formou krátkých tipů pobízejí čtenáře k jinému úhlu pohledu na běžně zažité stereotypy.V osmnácti případových studiích, které zpracovávají konkrétní situace z praxe, se seznámíte s celým postupem návrhu od první schůzky s klientem a zmapování jeho potřeb až po výslednou realizaci.

Kniha je doplněna několika stovkami fotografií a vizualizacemi realizovaných interiérů.

http://www.albatrosmedia.cz/pruvodce-bytoveho-designera.html