Prostorný dům pro mladou rodinu

JanaB

Prostorný dům pro mladou rodinu

2019 JídelnaKOUPELNAKuchyňLOŽNICEOBÝVACÍ POKOJZÁDVEŘÍspojený obytný prostor Dům

Pracovat pro přátele je vždy výzva. A v tomto případě to byla i velká radost. Na základním konceptu celého domu jsme se od začátku shodli – skloubit čistotu a jednoduchost s útulnou rodinnou atmosférou pro rodinu i přátele.

Zádveří je jednoduché, prostorné s velkou vestavěnou skříní a věšákovou stěnou doplněnou o lavici s čalouněním. Ve skříni jsme skryli velký botník, pro aktuální boty je malý botník u vstupu. Celý dům propojuje vinylová podlaha v dekoru dřeva, stejný materiál nábytku a černé prvky.

V přízemí domu se nachází technická koupelna – je určena návštěvám a slouží coby prádelna. Barevnost je jednoduchá – šedý obklad, bílé stěny a nábytek doplněný dřevodekorem a akcentem černé.

Spojený obytný prostor je světlý a orientovaný do zahrady. Posuvné dveře vedou na terasu. Kuchyňská linka je přes celou stěnu, doplněná o ostrůvek s barovým sezením. Horní skříňky jsme omezili na minimum a dali prostor volným policím z masivu. Masiv v tmavém moření se objevuje i na ostrůvku. Materiálovou kombinaci doplňuje keramická pracovní deska.
Protější část prostoru je relaxační – dali jsme více prostoru pódiu s pleteným sedacím vakem a háčkovanými pufy od CatnessDesign a odkládacími stolky v podobě masivních špalků. U pódia je velké okno s nízkým parapetem a krásným výhledem do zeleně. Nízký úložný nábytek dělá předěl mezi pódiem a televizním koutem s pohovkou. Jednoduchá varianta pohovky v kombinaci s taburetem od české firmy Polstrin – vybrali jsme potahové látky, které se potkají s dalším textilem v prostoru. Za dodání i servis děkujeme QL interiéru.
Příjemné atmosféře přispívají i černá krbová kamna v obývací části.
Středem celého prostoru je velký jídelní stůl ve tmavém moření a kombinace jídelních a barových židlí – vše od mého milého TONu.
Na oknech jsou použité plisé žaluzie, na velkém neotvíravém okně pak jednoduchá roletka od DiamondDesign.

Nábytek hlavního obytného prostoru, zádveří i koupelny zhotovila firma Hezká kuchyň pana Aleše Krče.

V patře se nachází ložnice manželů a rodinná koupelna. Dětský pokoj a další místnosti zatím čekají na návrhy a realizace dle aktuálních potřeb majitelů.

Ložnice manželů je prostorná, navazuje na ni šatna, proto jsem si mohla dovolit ji zařídit velkoryse a dát vyniknout i takovým prvkům jako je čalouněná lavice nebo repasované křeslo od babičky. Na oknech jsem zkombinovala plisé žaluzie s klasickými látkovými závěsy – zdobit okna mne baví víc a víc. Pohodové atmosféře pomáhají i háčkované koberce od CatnessDesign.

V rodinné koupelně jsme vsadili na osvědčenou neutrální kombinaci šedá, bílá s dřevěnými prvky a černými doplňky. Prostor dostala velká vana i sprchový kout. Rozměry umyvadla a zrcadla jsme také nešetřili. Díky neutrálnímu základu si můžeme dovolit výrazné doplňky, jejichž barevnost se může měnit dle přání paní domu. Vedle koupelny je oddělená toaleta.

Současná podoba celého domu je výsledkem krásné tříleté spolupráce. Děkuji všem partnerům za odvedenou práci a klientům-přátelům za důvěru.

Na projektu se podíleli:
  • Hezká kuchyň - nábytek
  • Ondra Kopeček - podlahy
  • QL Interier, Polstrin - pohovka
  • Catness Design - háčkované a pletené doplňky
  • TON - stůl a židle
  • Diamond Design - zastínění
  • Stavbakrbu.com - ing. Koutný - krbová kamna
Milá Janino, jsme rádi, že jsme se rozhodli, aby jsi nám navrhla interiér našeho domečku, který je díky tobě opravdu krásným domovem. Už po první schůzce jsme věděli, že to bylo správné rozhodnutí a teď zpětně víme, že to bylo jediné správné rozhodnutí. Bez tebe by to prostě nešlo. Najednou jsme věděli, kam vyvést elektřinu, vodu i plyn a hned vzápětí, jak bude vypadat naše kuchyň a další místnosti. Ocenili jsme především to, že všechno proběhlo formou domluvy a vždy jsi respektovala naše přání nebo představu. Děkujeme ti za trpělivost a za krásný výsledek tvé práce – druhý dům stavět už nemusíme, s tebou se zadařil hned ten první.
Peťa a David Benešovi