JANINO… kovářova kobyla aneb virtuální den otevřených dveří

JanaB

JANINO… kovářova kobyla aneb virtuální den otevřených dveří

2016 spojený obytný prostor Dům

Kolegové mi asi dají za pravdu – navrhovat pro rodinu není snadné. A navrhovat sám pro sebe? Ale komu jinému by jste dali tu velikou důvěru? Já po asi minutovém dumání naznala, že nikomu – kolegové prominou. Za velké podpory rodiny jsme s mužem postavili dům, za jehož návrh moc děkuji kamarádce Ing.Arch. Soňce Matulové. Všem členům týmu Stavby Tinka patří dík hlavně za to, že to se mnou vydrželi.

Není zcela hotovo, ale protože se množí dotazy, co jsem celý rok dělala, sluší se odhalit alespoň část z našeho nového příbytku.

Na hlavní prostor byly jasné požadavky: prostorná, ale ne moc nápadná kuchyňská linka, velký dřevěný stůl, krb, jednoduchá pohovka, sedací parapet a KREDENC od manželových prarodičů. O tu jsme vedli roční boj … věřím, že manžel nelituje. Na realizaci čeká knihovna a nábytek na elektroniku. Návrh téměř hotov – verze 5.1.

Linku jsem si navrhla přímo pro nás – vysokou, jednoduchou, bez barevných výstřelků. Schovala jsem vše, co šlo – digestoř do podhledu, lednici a ostatní přístroje do vyššího baru. Spolupráce s Bednářinteriér byla jako vždy jedna radost! Kredenc dostala moderní útroby a nový kabát, supluje příborník i potravinovou skříň.

Centrem celého prostoru je velký rozkládací stůl Grand obklopený směsí židlí z mého milovaného TONu. A bude jich víc … Zamýšlená různorodá variace zavěšených světel se ve finále lehce smrskla, ale výsledný záměr zachován.

Mnoho komentářů si vedle výšky linky vysloužil i náš krb – jsme s ním absolutně spokojeni a odůvodnění a komentáře s díky přenechám panu Koutnému ze Stavbakrbu.com

Z pohovky Senso firmy Polstrin mají radost především děti díky variabilnosti a jednoduchosti rozkladu. Já si užila kombinování látek – za trpělivost se sluší poděkovat Ing. Štěpánkovi z QL interier.

Sedací parapet mají na svědomí též pánové od Bednářů a za nenápadné, ale velmi funkční zastínění (roleta a plisé) díky Diamond Design. Podlaha z marmolea (FORBO) a skvělá práce Ondry Kopečka.

Dekorace se mnou putují z předchozích bydlení, přidávají se k nim další skvosty, co mi přišly pod ruku, čekám na múzu Lukáše Veselého z Malujemejinak, aby přidal velký obraz k menšímu darovanému. A tak dále … Virtuální návštěva může pokračovat směr koupelna.

Za nafocení děkuji Báře Grünwaldové (BG Photography).

Na projektu se podíleli:
  • Ing. Arch. Soňa Matulová - návrh domu
  • Stavby Tinka - realizace
  • Ondra Kopeček - podlaha z marmolea
  • Bednář interiér - kuchyňská linka a renovace kredence
  • QL interier - pohovka
  • DiamondDesign - zastínění
  • Stavba krbu - Ing. Koutný - krb
Originály, autorská díla a výjimečné solitéry:
  • Lukáš Veselý - MalujemeJinak - první umělecké dílo do sbírky
Další realizace pro tohoto klienta: