Hnízdo – dětský koutek v restauraci

JanaB

Hnízdo – dětský koutek v restauraci

2016 Dětský koutekRestaurace veřejný prostor

Dětské koutky v restauracích – sen a zároveň noční můra spousty designérů. Ale sedne-li vše, tak jak v tomto případě, může být výsledek příjemný pro děti i dospělé.

Brněnská restaurace se jmenuje Hnízdo – téma dětského koutku bylo tedy předem dané – příjemné, útulné hnízdečko pro ptáčata. Chtěla bych poděkovat Martinovi a Lucii za důvěru, velkorysý přístup bez kompromisů, díky kterému jsem mohla pracovat s výjimečnými partnery i materiály.

Na podlaze byla původně tmavá velkoformátová dlažba – s koberci mám špatnou zkušenost, ale je tu kouzelný materiál Flotex (FORBO), který snese jak dětské hry, tak případné nečistoty. Aplikovali jsme jej i na pódium, které nám celou plochu rozčlenilo. Ondra a Ondra – skvělá práce.

O výmalbu se postarali pánové Veselí z MalujemeJinak – i děti mají právo na vkusnou dekoraci na stěnách, není třeba sytých barev ani postaviček z pohádek. Malba je klidná, podpoří fantazii a esteticky koresponduje i s elegantní restaurací.

Pletený velký kokonek a ostatní pletené a háčkované komponenty mají na svědomí dámy z CatnessDesign – velmi děkuji za úsilí i kreativitu. Z kokonku je příjemná zašívárna, do které se díky rozměrům vejdou i dospělí. Čalouněné hnízdo jsem si upletla z komponentů od čalounictví Andrysík – vznikl velký polštář na válení i hraní. Na sezení jsem zkombinovala pletené puffy a čalouněné sedáky SackIT (QLinterier).

Snahou bylo, aby i hračky odpovídaly našemu záměru, oslovila jsem výtvarnici Kláru Weishäupelovou – vytvořila krásné látkové hračky, CatnessDesign přispěl pletenými a těšíme se, že zbytek košů zaplní dřevěné stavebnice a auta. Neměly by chybět ani knížky pro děti. Pro plast a nevkus tu není místo.

Ještě jednou všem zúčastněným děkuji za super spolupráci!

Na projektu se podíleli:
  • MalujemeJinak - nástěnná malba
  • CatnessDesign - pletené hnízdo a doplňky
  • Buťa Create - Ondra Buchta - podium
  • Ondra Kopeček - podlaha - Flotex (FORBO)
  • čalounictví Andrysík - látkové hnízdo
  • QL interier - sedáky
Originály, autorská díla a výjimečné solitéry:
  • Mgr. Klára Weishäupelová - originální hračky