Dům pro mladou rodinu

JanaB

Dům pro mladou rodinu

2015 Dětský pokojJídelnaKuchyňLOŽNICEspojený obytný prostor Dům

Mladá rodina si pořídila nový dům a oslovila mne, abych připravila celkový koncept interiéru. Představa paní domu byl styl “moderní provence” – podobu jsme hledaly společně a dlouho – ve finále jsme se shodly na jednoduchém základu s prvky stylu provence v dekoracích a detailech. Omezující bohužel byla stavba jako taková a podmínky dané developerem.

Základem bude bílý nábytek v kombinaci se dřevem a dalšími stylotvornými prvky. Velký důraz kladli manželé na podobu kuchyně, proto jsme se jí věnovali dlouho a zkoušeli více variant jak v dispozici, tak ve vybavení. Rozhodovalo se mezi vestavěnou digestoří – vybrala jsem moderní design odkazující na tradiční výrazné digestoře, a digestoří zavěšenou, kterou lze spouštět a má vzhled svítidla. Abychom podpořili vybraný styl, zvolila jsem k obložení prostoru za linkou keramické kachle s výraznějším dekorem. Stejně tak podoba dvířek, vzhled ostrůvku i nábytku pro TV odkazuje na daný styl.

Ložnici pak měla dominovat vysoká čalouněná postel a díky přilehlé šatně je zde minimum dalšího nábytku. Požadavek na umístění TV i v této místnosti jsem musela respektovat.

Dětský pokojík pro malou slečnu měl být ve zvoleném stylu, něžný a dívčí. Bílý nábytek jsem podpořila tapetou s dětskými motivy, nicméně v jednoduchém a pěkném designu českých tapet LAVMI.

Realizaci si klienti zajišťují sami.