Rodinný obývací pokoj a jídelna

admin

Rodinný obývací pokoj a jídelna

2017 JídelnaOBÝVACÍ POKOJspojený obytný prostor Dům

Spojený obytný prostor v rodinném domě – častá zadání. Tento je specifický svými atypickými rozměry – úzký a dlouhý, do tvaru „U“, kdy středem jde úzké schodiště. Obývací část, pracovní kout a jídelna měli navázat na stávající kuchyň a zimní zahradu. Z počátečního hledání se vyloupl rastr 60na60 na nábytku, který nám koresponduje s kuchyní. Celý prostor je hodně slunný a v letních měsících příliš „vyhřátý“, tak jsme teplotu snížili nejen klimatizací, ale i neutrálními a chladnými barvami.

V obývací části dominuje pohovka PERGAMON firmy Polstrin Design s.r.o. s integrovanou matrací na každodenní spaní. Celý prostor zútulnily háčkované koberce a dekorace Catness Design a fotopolštáře Barbora Grünwaldová Photography. Obývací část lze opticky oddělit posuvnými panely od DIAMOND DESIGN, na kterých se nám propsal vzor z taburetu.

Pracovní místo je připravené na míru majitelům, dle jejich přání a požadavků – sedák od Catness Design může být alternativním sezením, pokud nechcete trávit dlouhé hodiny jen na pracovní židli.

Úložný nábytek volně přechází z pracovní části do jídelní, vytvořil niku pro lednici i prostor pro přístroj na kávu. Zachovali jsme stávající jídelní stůl a židle. Fotoprostírání od Barbora Grünwaldová Photography a hrníčky z Ema Mamisu sluší každému stolu. Jídelna pokračuje zimní zahradou, kterou také dělí posuvné panely.

Některé projekty se rodí pomalu a na výsledek si musím já i klienti počkat, někdy se realizace odloží a roční odklad ukáže, že se změnily požadavky a i s návrhem začínáme od nuly … o to větší radost mám z výsledku a jsem ráda, že vše klaplo k oboustranné spokojenosti. Příjemná spolupráce s majiteli domu a překvapení, když až u focení zjistíte, že paní majitelka je vášnivá pěstitelka kaktusů, musely nám zapózovat alespoň dva … Děkuji za důvěru.

Na projektu se podíleli:
  • Interiéry Bednář - nábytek
  • Ondra Kopeček - podlaha
  • pohovku dodal QL Interier
  • DIAMOND DESIGN - zastínění a dělící panelové stěny
  • Ondra Slouka - výmalba
Originály, autorská díla a výjimečné solitéry:
  • Dekorace od mých milovaných Catness Design, Ema Mamisu a Barbora Grünwaldová Photography, které děkuji za báječné fotky!
Spolupráce s paní architektkou byla výborná, měla s námi neuvěřitelnou trpělivost. Osobně s námi vybírala vše u dodavatelů, vždy se maximálně snažila splnit naše požadavky na funkčnost, ale přitom zachovat čistotu vzhledu. S výsledkem jsme velmi spokojeni.
Kratochvílovi