Janino ... kovářova kobyla aneb virtuální den otevřených dveří

Datum: červenec - prosinec 2015

Partner: Ing.arch. Soňa Matulová, Stavby Tinka, Ondřej Kopeček - podlahy, TON, QL interier, Bednář interier, stavbakrbu.com, Diamond Design; za nafocení díky Báře Grünwaldové

          

Kolegové mi asi dají za pravdu - navrhovat pro rodinu není snadné. A navrhovat sám pro sebe? Ale komu jinému by jste dali tu velikou důvěru? Já po asi minutovém dumání naznala, že nikomu  - kolegové prominou. Za velké podpory rodiny jsme s mužem postavili dům, za jehož návrh moc děkuji kamarádce Ing.Arch. Soňce Matulové. Všem členům týmu Stavby Tinka patří dík hlavně za to, že to se mnou vydrželi.

Není zcela hotovo, ale protože se množí dotazy, co jsem celý rok dělala, sluší se odhalit alespoň část z našeho nového příbytku.

Na hlavní prostor byly jasné požadavky: prostorná, ale ne moc nápadná kuchyňská linka, velký dřevěný stůl, krb, jednoduchá pohovka, sedací parapet a KREDENC od manželových prarodičů. O tu jsme vedli roční boj ...  věřím, že manžel nelituje. Na realizaci čeká knihovna a nábytek na elektroniku. Návrh téměř hotov - verze 5.1.

Linku jsem si navrhla přímo pro nás - vysokou, jednoduchou, bez barevných výstřelků. Schovala jsem vše, co šlo - digestoř do podhledu, lednici a ostatní přístroje do vyššího baru. Spolupráce s Bednář interiér byla jako vždy jedna radost! Kredenc dostala moderní útroby a nový kabát, supluje příborník i potravinovou skříň.

Centrem celého prostoru je velký rozkládací stůl Grand  obklopený směsí židlí z mého milovaného TONu. A bude jich víc ...  Zamýšlená různorodá variace zavěšených světel se ve finále lehce smrskla, ale výsledný záměr zachován.

Mnoho komentářů si vedle výšky linky vysloužil i náš krb - jsme s ním absolutně spokojeni a odůvodnění a komentáře s díky přenechám panu Koutnému ze Stavbakrbu.com

Z pohovky Senso firmy Polstrin mají radost především děti díky variabilnosti a jednoduchosti rozkladu. Já si užila kombinování látek - za trpělivost se sluší poděkovat Ing. Štěpánkovi z QL interier.

Sedací parapet mají na svědomí též pánové od Bednářů a za nenápadné, ale velmi funkční zastínění (roleta a plisé) díky Diamond Design. Podlaha z marmolea (FORBO) a skvělá práce Ondry Kopečka.

Dekorace se mnou putují z předchozích bydlení, přidávají se k nim další skvosty, co mi přišly pod ruku, čekám na múzu Lukáše Veselého z Malujemejinak, aby přidal velký obraz k menšímu darovanému. A tak dále ...  Virtuální  návštěva může pokračovat směr koupelna.