HNÍZDO - dětská herna při restauraci

Datum: duben - červenec 2016

Partner: CatnessDesign; MalujemeJinak; Čalounictví Andrysík; Ondra Buťa Buchta - podium; Ondra Kopeček - podlaha; Skromet - konstrukce kokonu; QLinterier; Klára Weishäupelová - hračky; fotky Janino a CatnessDesign

          

Dětské koutky v restauracích - sen a zároveň noční můra spousty designérů. Ale sedne-li vše, tak jak v tomto případě, může být výsledek příjemný pro děti i dospělé. 

Brněnská restaurace se jmenuje Hnízdo - téma dětského koutku bylo tedy předem dané - příjemné, útulné hnízdečko pro ptáčata. Chtěla bych poděkovat Martinovi a Lucii za důvěru, velkorysý přístup bez kompromisů, díky kterému jsem mohla pracovat s vyjímečnými partnery i materiály.

Na podlaze byla původně tmavá velkoformátová dlažba - s koberci mám špatnou zkušenost, ale je tu kouzelný materiál Flotex (FORBO), který snese jak dětské hry, tak případné nečistoty. Aplikovali jsme jej i na podium, které nám celou plochu rozčlenilo. Ondra a Ondra - skvělá práce.

O výmalbu se postarali pánové Veselí z Malujemejinak - i děti mají právo na vkusnou dekoraci na stěnách, není třeba sytých barev ani postaviček z pohádek. Malba je klidná, podpoří fantazii a esteticky koresponduje i s elegantní restaurací.

Pletený velký kokonek a ostatní pletené a háčkované komponenty mají na svědomí dámy z CatnessDesign - velmi děkuji za úsilí i kreativitu. Z kokonku je příjemná zašívárna, do které se díky rozměrům vejdou i dospělí. Čalouněné hnízdo jsem si upletla z komponentů od čalounictví Andrysík - vznikl velký polštář na válení i hraní. Na sezení jsem zkombinovala pletené puffy a čalouněné sedáky SackIT (QLinterier).

Snahou bylo, aby i hračky odpovídaly našemu záměru, oslovila jsem výtvarnici Kláru Weishäupelovou - vytvořila krásné látkové hračky, CatnessDesign přispěl pletenými a těšíme se, že zbytek košů zaplní dřevěné stavebnice a auta. Neměly by chybět ani knížky pro děti. Pro plast a nevkus tu není místo.

Ještě jednou všem zúčastněným děkuji za super spolupráci!