DĚTSKÝ POKOJ PRO 2M - BRNO-VENKOV

Datum: červen 2015

Jak děti rostou, jejich potřeby se mění ve všech ohledech. A platí to i pro interiér. Oslovil mne tatínek dvou školáků (chlapec 10, dívka 8let), abych navrhla úpravy společného pokojíku s využitím stávajících kvalitních postelí z masivu. Změny zahrnou změnu dispozice, aby obě děti získaly více soukromí. Oba dostanou nové psací stoly a pracovní židle, které také přemístíme v prostoru tak, aby odpovídaly ergonomickým potřebám a lateralitě obou dětí. Úložný nábytek umístíme pod jednu z postelí, aby skříně nezabíraly další prostor. Výsuvné kvádry poskytnou dostatek místa jak pro oblečení, tak pro hry. Jednoduchý základ je možno dodekorovat libovolnými motivy a barvami. Já dětem navrhla Piráty od českého LEPEETO, protože  princezny bydlí tentokrát jinde.

OBÝVACÍ POKOJ PRO MANŽELSKÝ PÁR - BRNO

Datum: květen 2015

Partner: Fain Interiér - truhlářství, QLinterier - Ing. Štěpánek, Marek Ščudla - bytový textil

Manželský pár mne požádal o pomoc při výběru nové pohovky, která by nahradila dosluhující sedací soupravu a lépe vyhovovala životní situaci a představě o pohodlném odpočinku u TV. První setkání přímo u nich doma upřesnilo požadavky - pro splnění toho zásadního (pohovky) byla nutná změna dispozice a paní domu projevila přání pořídit i nový úložný nábytek. Zůstal nám ovšem stávající koberec s výrazným vzorem. Nábytek i pohovka musely být proto tvarově i barevně jednoduché. Prostoru jednoznačně dominuje velká pohovka a taburet, který supluje odkládací stolek. Pro odkládání nápojů budou sloužit jak tácy na taburetu, tak tác z nerezu na područce pohovky. Celý interiér doladila jednoduchá záclona přes celé okno.

Za nafocení děkuji Báře Grünwaldové.DŮM PRO MLADOU RODINU - PRAHA

Datum: únor až leden 2015

Mladá rodina si pořídila nový dům a oslovila mne, abych připravila celkový koncept interiéru. Představa paní domu byl styl "moderní provence" - podobu jsme hledaly společně a dlouho - ve finále jsme se shodly na jednoduchém základu s prvky stylu provence v dekoracích a detailech. Omezující bohužel byla stavba jako taková a podmínky dané developerem.

Základem bude bílý nábytek v kombinaci se dřevem a dalšími stylotvornými prvky. Velký důraz kladli manželé na podobu kuchyně, proto jsme se jí věnovali dlouho a zkoušeli více variant jak v dispozici, tak ve vybavení. Rozhodovalo se mezi vestavěnou digestoří - vybrala jsem moderní design odkazující na tradiční výrazné digestoře, a digestoří zavěšenou, kterou lze spouštět a má vzhled svítidla. Abychom podpořili vybraný styl, zvolila jsem k obložení prostoru za linkou keramické kachle s výraznějším dekorem. Stejně tak podoba dvířek, vzhled ostrůvku i nábytku pro TV odkazuje na daný styl.

Ložnici pak měla dominovat vysoká čalouněná postel a díky přilehlé šatně je zde minimum dalšího nábytku.  Požadavek na umístění TV i v této místnosti jsem musela respektovat.

Dětský pokojík pro malou slečnu měl být ve zvoleném stylu, něžný a dívčí. Bílý nábytek jsem podpořila tapetou s dětskými motivy, nicméně v jednoduchém a pěkném designu českých tapet LAVMIHOSTINSKÝ POKOJ NEJEN PRO VNOUČATA - BRNO

Datum: leden 2015

Partner: Truhlářství Svoboda

Během celkové rekonstrukce rodinného domu mne oslovila jeho majitelka, abych navrhla interiér jejího patra. Díky její vstřícnosti a vkusu se nám podařilo vytvořit čistý elegantní interiér. Všechny místnosti propojila krásná dubová podlaha a repasované původní dveře, stejně jako barevnost nábytku. Paní domu má tři vnoučata, proto potřebovala uzpůsobit prostor i pro ně. Vznikla tak multifunkční místnost, která skloubila hostinský i dětský pokoj a domácí pracovnu. Stávající rozkládací pohovku doplnil nový úložný nábytek.

Za nafocení děkuji Báře Grünwaldové.