PRACOVNA PRO PANÍ DOMU - Blanensko

Datum: prosinec 2013

Partner: truhlářství Janík, LD seating, TON

Pracovna pro paní domu by neměla být jen místem pracovním, ale i jejím vlastním prostorem, útočištěm pro klidnou relaxaci s knihou.  Proto jsem s klientkou řešila nejen vyhovující pracovní místo s kvalitní pracovní židlí a úložné prostory, ale i relaxační kout - s pohodlným křeslem, kde by mohla chvíli zapomenout na práci i rodinný shon. Místnost je podkrovní, navíc s výklenky, které si vyžádala stavební konstrukce domu. Výklenků jsem využila a vestavěla do nich úložný prostor pro pracovní i domácí agendu a knihovnu. Základem je světlý, jednoduchý nábytek, výraznější výmalba, která je s nábytkem v kontrastu. Relaxační místo doplňuje nejen křeslo a koberec, ale i tapeta - různé styly pak posouvají vyznění interiéru různými směry od retra po "vzpomínky na cesty"...

DĚTSKÝ POKOJ PRO MALOU SLEČNU - Brno

Datum: listopad 2013

Partner: truhlářství Janík, Ondřej Slouka - výmalba a tapety

Součástí návrhů brněnského bytu pro mladou rodinu je i návrh dětského pokoje pro holčičku předškolního věku. Dle přání maminky jsem návrh koncipovala už s výhledem na školní věk. Základ je neutrální, aby nám vydržel i do vyššího věku - bílý nábytek s pár prvky v dřevodekoru. Doplňkovými barvami jsou červená a starorůžová. Celkový dojem dotváří decentní tapeta. Dispozice pokoje je jednoduchá - velká šatní skříň, dle přání klientů 2 lůžka - jedno vyvýšené se zabudovaným úložným prostorem, druhé lůžko nízké - zatím pro příležitostné přespání. Součástí pokoje je už plnohodnotný pracovní stůl, důraz klademe na kvalitní pracovní židli, a úložné police na hračky. Na vinylovou podlahu doplníme kusové koberce.Kniha "Průvodce bytového designéra"

Datum: říjen 2013

Partner: IDK, TON, Albatros Media

V říjnu 2013 vyšla kniha "PRŮVODCE BYTOVÉHO DESIGNERA", kterou jsme napsali s kolegy Leonou Fouskovou, Zuzanou Staňkouvou a Tomášem Havránkem. Kniha vyšla v nakladatelství Albatros Media v edici Edika. Partnerem knížky je firma TON a IDK. Knihu jsme se vší slávou pokřtili 3.10. v brněnské kavárně Avia. Kmotrem knížky byl designér René Šulc. Za krásný večer děkuji kolegům, kmotrovi, redaktorce Evě, sazeči panu Kaláčkovi, DJce MalééDaně, moderátorovi Markovi, rodině i všem přátelům a známým ... atmosféra byla báječná!

SPOJENÝ OBYTNÝ PROSTOR PRO MLADOU RODINU - Ráječko

Datum: září 2013

Partner: truhlářství Čípek, TON

Pro mladou rodinu, která rekonstruuje a dostavuje rodinný dům jsem v původní části řešila spojený obytný prostor - místnost vznikne probouráním dvou stávajících menších místností, původní průchod do staré části domu se zazdí a v rohu místnosti vzniká průchod nový. Místnost je dlouhá a úzká, hledání odpovídající a vyhovující dispozice plus zohlednění všech požadavků klientů si vyžádalo hledání několika variant. Výsledná varianta má u nového vstupu nízký úložný prostor spolu s televizí. V obývací části je ve finále rovná dlouhá pohovka a dvě solitérní křesílka, variabilní odkládací stolky a pro děti sedací vaky. Na obývací část přímo navazuje jídelní stůl a kuchyňský ostrůvek, který doplňuje kuchyňskou linku ve tvaru "L". V lince je průchod do spíže. Barevný a materiálový koncept nám nastavily barvy lakování židlí firmy TON. Z těch vycházím, hlavní barvou je pak neutrální světle šedá, která se objevuje jak na kuchyňské lince, tak na nábytku v obývací části. Celkové zateplení prostoru dodá podlaha v dekoru dřeva a dřevěný jídelní stůl.DĚTSKÝ POKOJ PRO PRVŇAČKU - Sloup

Datum: srpen 2013

Partner: čalounictví Andrysík

Dcera majitelů rodinného domu jde po prázdninách do první třídy. Zatím obývala společný pokoj s mladšími sourozenci. Jejím přáním byl pokoj, kde by se objevili koně, červená barva a kde by se s kamarádkami mohla strojit a tančit. Od rodičů vzešel požadavek na jednoduchou dispozici, postel, pracovní stůl a dostatek úložných prostor pro hračky, školní pomůcky i oblečení. Pokoj je v podkroví, tomu jsem musela uzpůsobit jak dispozici, tak návrh nábytku. Přes jednu stěnu je velká úložná sestava. Pod oknem je jednoduchý pracovní stůl, na který navazuje jednolůžko a vedle dveří je z jedné strany knihovnička, z druhé velká čalouněná nástěnka a zrcadlo, u kterého je i sedací vak.

PRACOVNA PRO PANÍ DOMU - Jedovnice

Datum: červenec 2013

Partner: truhlářství Fain Interier, čalounictví Andrysík

Paní pracuje částečně z domova, proto potřebuje plně vybavenou pracovnu. Pro paní byl podstatný velký pracovní stůl a pohodlná kvalitní pracovní židle. Domácí pracovna by i přes tyto požadavky neměla působit jako kancelář, podle toho jsem  vybírala materiál, pracovní židli a  do celkové dispozice zakomponovala i pohovku. Součástí pracovny jsou i úložné prostory. Na přání paní domu je součástí pracovny i dřevěná komoda po babičce.

HOSTINSKÝ POKOJ - Jedovnice

Datum: červen 2013

Partner:   malíř Ondra Slouka, truhlářství Fain Interier, TON

Pro dospělé děti i návštěvy manželského páru jsem v rodinném domku navrhovala hostinský pokoj. Paní domu má v oblibě bytový textil vytvářený patchworkovou technikou - toto byl náš základní koncept, kterému jsem se snažila podřídit výběr barev, čalounění i tapety. Využili jsme stávající rozkládací postel, šatní skříň a komodu jsme vyrobili na míru, aby odpovídala novému  konceptu - bylo třeba umírnit rozmanité materiály, hlavně velké množství různého dřeva. Nábytek je tedy nově v bílé barvě, dostal nové malované porcelánové knobky. Na náhradní lůžkoviny jsme nechali udělat proutěný koš na míru, pro zvýšení pohodlí hostů přibylo křeslo.

SPOJENÝ OBYTNÝ PROSTOR - RD Blanensko

Datum: květen 2013

Partner: Truhlářství Janík, čalounictví Andrysík, Jája Fadrná - Květinka Bellis

Spojený obytný prostor je dispozičně dělený různou úrovní podlah. Kuchyňská linka ve tvaru "U" je hned u vstupu do celého prostoru. Dostatek světla jí dodává stropní pochozí sklo, nad kterým je v patře velké střešní okno. Na kuchyň v další úrovni podlahy navazuje jídelna se skleněným stolem z mléčného skla a barevnými plastovými židlemi. Součástí tohoto prostoru je i velký příborník. Nejníže položená je obytná část, jejíž dominantou je tapeta a prostorná výrazně barevná pohovka na míru. Mezi okna jsem umístila nábytek pro elektroniku dle specifických požadavků pána domu. Veškerý úložný nábytek jsem navrhla v bílém laku, důraz je kladen na konstrukční detaily.  Obytný prostor je z druhé strany ohraničen krbem. Na sloup s krbem navazuje samonosné schodiště do patra. Zde jsem také skryla prostor pro dceru majitelů - hrací koberec, úložné boxy na hračky. V celém prostoru jsou použitá tvarově zajímavá designová svítidla. Celkovou atmosféru pak dotváří střídmé dekorace a květinové aranže.

KOUPELNA BEZ BARIÉR - Brno

Datum: duben 2013

Partner: REMI Art Erbes

Pohybové obtíže paní domu si vyžádaly úpravu jádra v brněnském panelovém bytě. Abychom zajistili dostatek prostoru, byla nutná změna dispozice - spojení koupelny a WC. Rozšířili jsme dveře, v prostoru původního WC vznikl sprchový kout bez vaničky.  Čelní stěna má předezdívku, ve které jsou skryté všechny potřebné instalace, je zde umyvadlo i zavěšený klozet se sklopným madlem. Po celé délce je nalepeno zrcadlo - opticky rozšiřuje malý prostor. Nad zrcadlem je podhled, ve kterém je zabudované LED osvětlení. Na boční stěnu se pak vešel malý úložný prostor a otopný žebřík. Celý prostor je doplněný madly dle potřeb paní domu, vč. univerzální stoličky. I barevnost obkladů jsme museli vybírat s ohledem na malý prostor - tmavé barvy by ho opět zmenšily. Většina obkladů je proto bílá se strukturou. Ze stejné kolekce jsem vybrala na předezdívku a část stěn obklad zelený,  vše jsme oživili svisle lepenými barevnými listelami  ze stejné řady.

DĚTSKÝ POKOJ PRO MALÉHO KLUKA - Praha

Datum: březen 2013

Partner: Látky Mráz, koberce VOPI

Pro malého chlapečka jsme spolu s jeho maminkou chystaly jeho první pokoj. Cílem bylo "za málo peněz hodně muziky". Maminka je velmi zručná a kreativní, čili většina úprav proběhla svépomocí.  Pomohla jsem mamince s dispozicí, barevností, probraly jsme různé varianty úprav nábytku a výběru dekorací. Ve finále se natřel starý sektorový nábytek, maminka vyrobila textilní dekorace, kapsáře a další doplňky. Na jednu stěnu jsem navrhla originální tapetu z chlapečkových kreseb. Dispozice je jednoduchá a jasná, vhodná pro dítě předškolního věku svou variabilitou a možností "růstu".

  1 / 2   následující stránka